İnci Caps Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

İnternet dünyasının yarattığı yeni bir mizah anlayışı var. Normal hayatta pek de aklımıza gelmeyecek öğeleri, birer komedi dizinine dönüştürebiliyoruz. Bu noktada caps olarak andımız resimler aklımıza ilk gelen komedi unsurlarıdır. Tam karşılığı bilinmese de capture yani yakalamak kelimesinden türetilen ve anlık görüntü anlamına geldiği kabul edilen caps’ler İnci Sözlük ile hayatımıza girmiştir.

Normalde pek de komik gelmeyen bir durumken, altına kırmızı şerit çekilen fotoğrafa uygun komik bir söz yazılmasıyla şeklinde tarif edeceğimiz caps, karşımıza çıktığında istemsizce güldüğümüz bir unsurdur. Videolarda, çizgi filmlerde ve en çok da günlük hayatta karşılaştığımıza kareleri konuşturan İnci Caps, o kadar başarılı olmuştur ki; bir süre sonra markaların reklam aracına dönüşmüştür.

[renkbox baslik=”FriendFeed Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?” link=”https://bilgihanem.com/friendfeed-nedir-nasil-kullanilir/” resim=”https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2014/12/friendfeed-nedir-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar.jpg” renk=”mavi” yenisekme=”evet”][/renkbox]

Mizah temelli görsel içeriklerin bulunduğu İnci Caps, internet dünyasında çok hızlı bir şekilde benimsenmiş ve markaların da dikkatini çekmesiyle gelir modelini oluşturmuştur. İlk olarak Gnctrkcll sayfası ile uygulamaya başlanan gelir modeli, internette büyük ses getirmiştir. Kurucu Serkan İnci tarafından yaratılan bu platform hakkında bilmeniz gerekenler aşağıda sizi bekliyor.

İnci Caps Nedir?

İnci Caps Nedir?Fotoğraf ya da videolara caps uygulaması yapan bir sayfa olan İnci Caps, argo ve genellikle erkeklere yönelik jargonlarla hazırlanan capslerin hazırlanmasında oldukça etkili olan bir gruptur.

Kırmızı şerit üzerine beyaz yazılarla başlamış olan fotoğraf capslerinden sonra videolarda da aynı uygulamalar yapılmış ve daha komik ve eğlenceli paylaşımlar yapılması imkanı bulunmuştur. Fotoğrafların değiştirilmesi, yazı eklenmesi, photoshop uygulamalarıyla eklemeler ya da yer değişimler yapılması gibi farklı uygulamalarla hazırlanan bu capsler kullanıcılara sosyal medya üzerinde oldukça eğlenceli vakit geçirtmektedir.

Caps uygulaması isteyen herkes tarafından yapılan oldukça eğlenceli bir uygulamadır. Özellikle fotoğraflara uygulanan capsler kullanıcılar tarafından büyük beğeni almaktadır. Caps uygulaması yapan, mizah anlayışlarıyla farklı bir bakış açısıyla fotoğrafları değerlendiren kişilerden oluşan bir sayfa olan İnci Caps bu konuda oldukça etkili ve mizahi capsler hazırlamaktadır.

İnci Caps Nasıl Kullanılır?

İnci Caps Nasıl Kullanılır?İnci Caps, kullanıcılarına orijinal ve mizahi paylaşımlar yapmakta olan bir sayfadır. Site kullanımı oldukça basittir. Site üzerinde yapılan paylaşımları görüntüleyebilmek için üyelik gerekmemekle birlikte paylaşımda bulunmak ya da yorum yapabilmek için üye olunması gerekmektedir. Siteye üye olmak oldukça kolaydır.

Ücretsiz olarak yapılan üye kaydında diğer platformlarda olduğu gibi hakkınızdaki temel bilgiler istenmektedir. İsterseniz Facebook hesabınızla da üye olabilirsiniz. Sitede arama yapmanız için bir bölüm bulunmaktadır. Aramak istediğiniz kelimeleri yazmanız durumunda başlık seçenekleri karşınıza çıkmaktadır. Aşağı doğru uzayan bu bölümde istediğiniz başlıkları seçerek yapılan caps paylaşımlarını görebilirsiniz.

Sitede sol tarafta bulunan listede başlıklar yer almaktadır. Bu başlıklardan istediğinize tıklayarak paylaşımları görüntüleyebilirsiniz. Sitede sağ üst köşede yer alan “caps yap” butonuna tıklayarak sizler de kolaylıkla caps hazırlayabilirsiniz. Ekleyeceğiniz fotoğraf ve yazıdan sonra “oluştur” butonuna tıklayarak capsinizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca bu ekranda yer alan seçeneklerle birden fazla sayıdaki görüntüyü birleştirebilir, eklediğiniz fotoğrafları çevirebilirsiniz. Fotoğraf ekleyip vazgeçmeniz durumunda ise “silme” işlemiyle bu fotoğrafı kaldırabilirsiniz. Site kullanımı oldukça kolaydır ve basit bir arayüze sahiptir.

İnci Caps Ne İşe Yarar?

İnci Sözlük Ne İşe Yarar?İnci Caps istediğiniz fotoğraflar üzerine kırmızı şeritli yazılar ekleyerek caps oluşturmanıza imkan sağlayan bir sitedir. Aynı zamanda site üzerinde yapılmış caps paylaşımlarını görebilir, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan sitede oldukça farklı mizah anlayışlarına sahip kişiler paylaşım yapmakta, birbirinden farklı capslere yer verilmektedir.

Caps Nasıl Yapılır?

Caps Nasıl Yapılır?Hepimizi eğlendiren caps’lerden siz de yapmak isteyebilirsiniz. Zaten mizah anlayışına sahipseniz ister istemez bu akıma kapılıp gidersiniz. Bilgisayarda, tablette ve akıllı telefonlarda caps yapmanızı sağlayacak birçok basit uygulama bulunuyor.

Bilgisayarda caps yapmak için Windows hayatımıza girdiğinden beri var olan Paint’ten yararlanabilirsiniz. Caps yapmak istediğiniz görseli, Paint’te açtıktan sonra alt kısmına kırmızı bir şerit çekin. Daha sonrasında da beyaz renkte yazınızı bunun üzerine gelecek şekilde yazın.

[renkbox baslik=”İnci Sözlük Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?” link=”https://bilgihanem.com/inci-sozluk-nedir-nasil-kullanilir/” resim=”https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2014/12/inci-sozluk-nedir-nasil-kullanilir.jpeg” renk=”mor” yenisekme=”hayir”][/renkbox]

Paint’in bu işlemi yapmanızı sağlayacak araçları vardır ve basit bir şekilde caps’inizi yapabilirsiniz. Eğer Photoshop kullanıyorsanız zaten burada çok daha profesyonel bir şekilde caps’ler üretebilirsiniz. Ayrıca birden fazla resim ile caps yapmak istiyorsanız Photoscape isimli programdan yararlanabilirsiniz. Hareketli caps’ler için de Easy Gif Animator isimli program en çok kullanılandır.

Akıllı telefonunuzda caps yapmak istiyorsanız bunun için yaratılmış uygulamaları indirmelisiniz. Hatta bu uygulamalar sayesinde bilgisayara göre çok daha kısa sürede caps yapabilirsiniz. Aynı zamanda doğruca sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Telefonunuzun uygulama marketine girerek caps yap tarzı aramalar yaptığınız zaman karşınıza birkaç tane uygulama çıkacaktır. Bu uygulamalar hakkında yapılan yorumlara göz atabilir ve hatta indirip deneyerek hangisini kullanacağınıza karar verebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Ekşi Sözlük Nedir

Ekşi Sözlük Nedir
Sosyal Medya
Yazıya Git

Foursquare Nedir

Foursquare Nedir
Sosyal Medya
Yazıya Git

Pinterest Nedir

Pinterest Nedir
Sosyal Medya
Yazıya Git

İnci Sözlük Nedir

İnci Sözlük Nedir
Sosyal Medya
Yazıya Git

Snapchat Nedir

Snapchat Nedir
Sosyal Medya
Yazıya Git

Vimeo Nedir

Vimeo Nedir
Sosyal Medya
Yazıya Git

VK Nedir

VK Nedir
Sosyal Medya
Yazıya Git

Dailymotion Nedir

Dailymotion Nedir
Sosyal Medya
Yazıya Git

En Yeniler
Charlie Chaplin Kimdir
Yaşar Nabi Nayır Kimdir
İshak Paşa Sarayı Hakkında Bilgiler
Eroin Nedir
Dalgıçlık Nedir
Deniz Suyu Nedir
Labada Otu Nedir
Lavanta Nedir


Göz Atın!

İnci Sözlük Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Sözlük dediğimiz zaman aklımıza canlanan birkaç tane mini boy kitap benzeri bilgi kaynaklarıdır. Ama internet camiasının sözlük kavramı, bunlardan çok daha gelişmiş bir şekilde hayatımızda yerini aldılar. İnci Sözlük de bunlardan birisidir ve konular hakkında yazarların ortaya koyduğu birbirinden farklı cevapları barındırmaktadır. Şimdi onun hakkında bilgilere göz atalım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir