Sağlık

Düztabanlık Nedir?

Toplumda oldukça sık görülen düztabanlık hem doğuştan hem de sonradan meydana gelebilmektedir. Esnek türü kendiliğinden geçebilir, fakat sert olanlar ancak ameliyatla tedavi edilebilir. Aşağıdaki yazımızda düztabanlık hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Devamını Oku »

Bulimia Nervoza Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Stres, kaygı, depresyon ve türevleri hepimizin hayatında zaman zaman var olan olumsuz faktörlerdir. Bu etmenler kimileri için daha kolay alt edilebilirken kimilerinde ise oldukça ağır izler bırakabilen türlü rahatsızlıklara yol açabiliyor. Bunlardan bir tanesi de son yıllarda sıklıkla duymaya başladığımız, hatta farkında olmadan belki de belirtilerini taşıdığımız ve tehlikeli boyutları bulunan Yunanca’da “öküz eti açlığı” olarak bilinen bulimia nervozadır.

Devamını Oku »

Aft Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Aft yanak içi, dudak, dil ve diş etinde meydana gelen, beyaz ağız yaralarıdır. Sebepleri oldukça fazla olan bu durum genel olarak bağışıklık sistemi zayıf kişilerde daha sık görülmektedir. Kadınlarda, erkeklere kıyasla daha fazla meydana gelen ağız aftlarının nedenlerini, belirtilerini ve tedavi yöntemlerini sizler için araştırdık.

Devamını Oku »

Regl Öncesi Sendromu (PMS) Nedir?

PMS yani diğer adıyla Regl Öncesi Sendromu sorunu birçok kadının karşı karşıya kaldığı sıkıntılardan birisi olarak bilinmektedir. Peki, nedir bu PMS?PMS kelimesi “Premenstrual Syndrome” kelimesinin kısaltılmış halidir. P: Pre M: Menstrual S: Syndrome Pre: Önce Menstrual: Regl Olma Durumu Sendrom : Sendrom Yani dilimizde kullanılan genel haliyle “Premenstrüel Sendromu” olarak kullanılmakta olup …

Devamını Oku »