AutoCAD ve SolidWorks arasındaki fark nedir ?

AutoCAD ve SolidWorks arasındaki fark nedir ?

Autocad mi Yoksa Solidworks mü , Solidwork daha mı iyi yoksa autocad mi iyi, Autocad vs Solidworks arasında ne tür farklılıklar var, Solidworks Neler yapabilir autocad ne işe yarar Tüm sorulara cevabımız makalemizde.

SolidWorks, 3 boyutlu tasarım için kullanılan “parametrik” katı modeller dediğimiz şeydir. Parametrik, boyutların birbirleriyle ilişkilere sahip olabileceği ve katı kısmı ve ilgili belgeleri (plan) otomatik olarak değiştirmek için tasarım sürecinde herhangi bir noktada değiştirilebileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte AutoCAD, temel olarak sınırlı 3 boyutlu yeteneklere sahip 2 boyutlu bir tasarım aracıdır. Herhangi bir parametrik katı model ile karşılaştırıldığında çok basittir (AutoCAD 2007’de 3D geliştirilmiş olmasına rağmen). Autodesk (AutoCAD üreticisi), katı parçaların ve montajların tasarımı için parametrik bir program olan Inventor adlı SolidWorks ile neredeyse aynı olan bir ürün yapar.

AutoCAD ve SolidWorks arasındaki fark
SolidWorks, Microsoft Windows üzerinde çalışan bir 3B mekanik CAD (bilgisayar destekli tasarım) programıdır. SolidWorks dosyaları Microsoft Structured depolama dosyası formatını kullanır. Bu, her bir SLDDRW (çizim dosyası), SLDPRT (parça dosyası), SLDASM (montaj dosyası) içine, önizleme bitmapleri ve meta veri alt dosyalarına gömülü çeşitli dosyalar olduğu anlamına gelir. Birçok durumda alt dosyalar özel ikili dosya formatları kullanmasına rağmen, bu alt dosyaları çıkarmak için çeşitli üçüncü taraf araçlar kullanılabilir. SolidWorks parasolid tabanlı bir katı modeldir ve modeller ve montajlar oluşturmak için parametrik özellik tabanlı bir yaklaşım kullanır. Parametreler, modelin şeklini veya geometrisini belirleyen değerlerin kısıtlamaları anlamına gelir. Parametreler, çizgi uzunlukları veya daire çapları gibi sayısal olabilir veya teğet, paralel, eş merkezli, yatay veya dikey gibi geometrik olabilir.

 

AutoCAD, SolidWorks gibi, 2 Boyutlu ve 3 Boyutlu tasarım ve taslak oluşturma için bir Bilgisayar Destekli Tasarım yazılımıdır. AutoCAD, kişisel veya ev bilgisayarlarında, özellikle de IBM kişisel bilgisayarında çalışan İLK CAD programlarından biriydi. O sırada, çoğu CAD programı, her kullanıcı için bir grafik bilgisayar terminaline bağlı ana bilgisayarlarda ya da mini bilgisayarlarda çalışıyordu. AutoCAD‘in ilk sürümleri, sonuçta daha karmaşık nesneler oluşturmak için satırlar, çok satırlı çizgiler, daireler, yaylar ve metin gibi temel öğeleri kullandı. AutoCAD o zamandan beri özel nesneleri C ++ Uygulama Programlama Arabirimi (API) ile desteklemeye başladı.

AutoCAD ve SolidWorks arasındaki fark

Modern AutoCAD, eksiksiz bir temel modelleme ve 3-D araç seti içerir. AutoCAD 2007‘nin piyasaya sürülmesiyle geliştirilmiş 3D modelleme ışığı gördü. Bu da üç boyutta çalışırken daha iyi navigasyon anlamına geliyor. Ayrıca 3 boyutlu modelleri düzenlemek daha kolay hale geldi. Mental ray motoru renderlemeye dahil edildi ve böylece kaliteli render yapmak artık mümkündü. AutoCAD 2010, parametrik işlevsellik ve ağ modellemeyi tanıttı. Şu anda, AutoCAD yalnızca Microsoft Windows işletim sistemleri altında çalışmaktadır. 32 bit ve 64 bit sürümlerinde mevcuttur.

Autocad Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

 AutoCAD, VM nesnesi Workstation veya Wine gibi bir emülatör veya uyumluluk katmanında çalışabilir. Ancak 3 boyutlu nesnelerle veya büyük çizimlerle çalışıyorsanız çeşitli performans sorunları ortaya çıkabilir.

Siz Sadece Çalışmak istediğiniz bir sistemi seçmek. Yalnızca yapmak istediğiniz işin türüne bağlı olarak.

Birçok uzman, SolidWorks‘ün 3 boyutlu tasarımlar üzerinde çalışırken daha etkili olduğunu ve AutoCAD‘in 2 boyutlu tasarıma giden yol olduğunu söylüyor.

AutoCAD ve SolidWorks arasındaki fark nedir ?

Solidworks Cad/Cam - 10
Autocad Cad/Cam - 10

10

Puan

AutoCAD ve SolidWorks arasındaki fark nedir ? Autocad mi Yoksa Solidworks mü

User Rating: Be the first one !

Göz Atın!

Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır

Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır? Autocad alan hesaplama çok kısa bilgi olmasına karşın, ince dokunuşlar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir