Anasayfa / netbilgi

netbilgi

Aft Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Aft yanak içi, dudak, dil ve diş etinde meydana gelen, beyaz ağız yaralarıdır. Sebepleri oldukça fazla olan bu durum genel olarak bağışıklık sistemi zayıf kişilerde daha sık görülmektedir. Kadınlarda, erkeklere kıyasla daha fazla meydana gelen ağız aftlarının nedenlerini, belirtilerini ve tedavi yöntemlerini sizler için araştırdık.

Devamını Oku »

Borsa Piyasası Riskli midir? Risklerden Nasıl Korunabilirim?

Paranın var olduğu her konu gibi borsada da çeşitli riskler bulunmaktadır. Bu risklerin bilincinde olunmalı ve yokmuş gibi davranılmamalıdır. Eğer bir yatırım olarak borsanın riskli olduğunu bilir ve onlardan nasıl korunmanız gerektiğini öğrenirseniz çok daha iyi sonuçlar elde edeceğiniz yatırımlar yapabilirsiniz. Şimdi borsa riskleri hakkında detaylara göz atalım:

Devamını Oku »

Hasan Tahsin Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Hasan Tahsin'i ölümsüzleştiren, günümüzde bile saygı ve minnetle anılmasını sağlayan olay, 15 Mayıs 1919 tarihinde, İzmir'de Yunan halkına karşı, ilk kurşunu atmasıdır. Döneminin başarılı gazeteci ve yazarlarından biri olan Hasan Tahsin, ülkemizin işgal altında olduğu milli mücadele döneminde, halkının zaferi için çalışmış ve bu yolda şehit düşmüştür. İlk kurşunun adı Hasan Tahsin'in hayatı sizlerle...

Devamını Oku »

Yaşar Nabi Nayır Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Yaşar Nabi Nayır, Türk edebiyatına sağladığı katkılarla bilinen, ünlü Varlık dergisinin ve Varlık Yayınevi'nin kurucusudur. Yazar ve şair olan usta sanatçı; şiir, roman, biyografi, antoloji, öykü ve deneme gibi, pek çok türde eser vermiştir. Yaşar Nabi'nin kısaca hayatı hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızda anlatılmıştır.

Devamını Oku »