Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır? Autocad alan hesaplama çok kısa bilgi olmasına karşın, ince dokunuşlar gerektiren detaya sahiptir. Özellikle inşaat planlarında sıklıkla Autocad alan hesabı kullanılmaktadır. Alan hesabı ile ilgili hazırlanmış olan kısa video ve aşağıdaki maddeleri inceleyerek, hızlıca konuya hakim olabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için yotum yaomayı unutmayınız.

Autocad 2018 programı için Tıklayınız. 

Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?

  1. Autocad alan hesaplama için öncelikle klavyeden “area” komutuna giriniz. Eğer hatırlamakta zorlarsanız yukarıda yer alan menüden measure (ölçme aracı) alanında yer alan area komutuna tıklayabilirsiniz.
  2. Hesaplamak istediğiniz alanı çerçeveleyen geometriyi seçmeniz gerekiyor. Burada alanı seçerken farklı opsiyonlar bulunuyor. Area komutuna girdikten sonra; Direkt olarak hesaplanmak istenilen alanı çevreleyen bölge seçilebilir. Özellikle kompleks ya da seçimi zor olan geometriler için komut satırından object ‘ e tıklayarak ( ya da klavyeden “o”), geometri seçilebilir. Bunun için geometrinin ayrı çizgilerden değil bir bütün oluşturması gerektiği bilinmelidir. Bunun için boundary komutu kullanılabilir.
Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır
Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır

## Hesaplamak istenilen alandan bazı alanları çıkartarak hesaplama yapmak istenildiğinde ise add area ile subtract area komutları kullanılabilir.
Autocad alan hesabı yaparken kullanılacak olan opsiyonların uygulamasını, videolar yardımı ile de öğrenebililirsiniz.

Google Aramaları: Autocad Alan Hesaplama Nasıl Yapılır, autocad alan hesabı, autocad hesap alan, autocad alan nasıl hesaplanır, alan hesabı cad cam, autocad ile alan hesabı yapma, alan nasıl hesaplanır autocad


Göz Atın!

Nx License Error Hatası Resimli Anlatım

Nx License Error Hatası Resimli Anlatım Merhaba Arkadaşlar Nx license error hatası Konusunda Yazı yazma …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir