IPhone XS, XS Max ve iPhone XR’de Dual SIM veya eSIM’i Etkinleştirme

Apple’ın yeni iPhone’ları – iPhone XS Max, XS ve XR – tümü çift SIM özelliğini destekler. Apple, kişisel ve profesyonel numaraları ayrı tutmayı tercih eden iki SIM kartına ve fanına ihtiyaç duyduğunu ilk kez kabul ettiğinde, cebinde iki telefon taşımak zorunda kalmayacak.

Bununla birlikte, SIM destekli iPhone’lar Avusturya, Kanada, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, Hindistan, İspanya, İngiltere ve ABD’yi içeren yalnızca on ülkede mevcuttur. Bunların dışında Çin, iPhone XS Max ( inceleme ), XS ve XR modellerinin fiziksel özel çift SIM yuvalarıyla birlikte geldiği tek ülke . Diğer tüm pazarlar bir eSIM alır.

ESIM nedir?

“ESIM”, yerleşik SIM kartın kısaltmasıdır. ESIM kartını iPhone’larına getirmeden önce, Apple bu teknolojiyi saatlerinde uygulamıştı. Yeni iPhone’lar nanoSIM + eSIM desteğiyle birlikte geliyor. eSIM, servis sağlayıcılardan ve Hindistan’da, şu anda yalnızca Airtel ve Reliance Jio eSIM’i desteklemektedir.

Ve yukarıdaki TSP’lerden biriyle ilişkiliyseniz , iPhone’larınızda çift SIM desteğinden yararlanabilirsiniz.

İPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’de (Global olarak) Dual-SIM İşlevselliğini (eSIM) Etkinleştirme

Yeni iPhone’larda çift SIM‘i etkinleştiren ilk ve en önemli gereksinim iOS 12.1 güncellemesidir. Telefonunuzun iOS 12.1’e güncellendiğinden emin olun.

İOS sürümünüzü kontrol etmek için, Ayarlar-> Genel-> Hakkında-> Sürüm’e gidin. İOS 12.1’den önceki bir sürümde çalışıyorsanız, lütfen iPhone’unuzu güncelleyin.

Bunu yapmak için, Ayarlar-> Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin . Telefonunuz iOS 12.1‘e güncellendiğinde, iPhone’unuzda eSIM’i etkinleştirmenin iki yolu vardır:

İPhone XS, XS Max ve XR’de Reliance Jio’da eSIM nasıl kurulur

Yeni veya mevcut Jio kullanıcılarının bir eSIM‘i etkinleştirmek için çevrimdışı Reliance Jio mağazasına veya merkezine kısa bir ziyarette bulunmaları gerekir. Mevcut Jio kullanıcıları mevcut fiziksel Jio SIM kartlarını yanlarında taşımak zorunda kalacaklar. Jio temsilcisi onlardan bir CAF (Müşteri Satın Alma Formu) doldurmalarını ister. Sizin tarafınızdan verilen detaylar daha sonra bir POS (Satış Noktası) makinesine eklenecek ve Jio temsilcisi bir barkod oluşturmak için SIM takas seçeneğini seçecektir. Barkodu aldıktan sonra aşağıdaki ayarları izleyin:

  1.  Ayarlar-> Hücresel öğesine gidin.
  2.  Hücresel Plan Ekle’ye dokunun.
  3. Jio’nuzun sağladığı barkodu ve Voila’yı taramak için iPhone’unuzu kullanın! Jio eSIM’iniz aktif durumda.

İPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR’de Airtel eSIM nasıl kurulur

Airtel durumunda, prosedür biraz farklıdır. Airtel müşterisiyseniz ve fiziksel SIM’inizi eSIM’e dönüştürmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Airtel kullanıcılarının ilk önce ‘eSIM e-posta’ formatında 121 ile SMS göndermesi gerekiyor. Bu SMS’den sonra isteğinizi onaylayan bir aramadan sonra bir onay SMS’i almanız gerekir.
  2. Yakında, Aitel’den bir QR kodu içeren bir e-posta alacaksınız.
  3. Şimdi tek yapmanız gereken bu e-posta ile gönderilen QR kodunu iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR cihazınızdan taramak. Bunu yapmak için git
  4. Bu QR kodunun, dijital SIM’i ayarlamak istediğiniz iPhone kullanılarak taranması gerekir. QR kodunu taramak için, Ayarlar uygulamasını açın ve Mobil Veri seçeneğini seçin. Şimdi, Veri Planı seçeneğine dokunun ve QR kodunu tarayın (kodun yalnızca bir kez taranabileceğini unutmayın). Yukarıdaki adımları doğru uyguladıysanız, eSIM’deki
  5. Airtel veri planını eklemeniz istenecektir. Ekranın alt yarısında gösterilenden Veri Planı Eklediğiniz anda eSIM kurulumunuz tamamlanır.
    Şimdi yapmanız gereken tek şey hesabınız yeni eSIM ile aktif hale gelene kadar beklemektir.

Yeni iPhone’lar, iOS 12.1 güncellemesinden sonra Dual VoLTE’yi destekliyor mu?

Hayır, Apple, Dual VoLTE desteğinin başka bir yazılım güncellemesiyle zorlanacağını söyledi. Şu an için, yalnızca Çift SIM Çift Bekleme (DSDS) hazır.

İPhone XS, XS Max ve XR’de iOS 12.1’den sonra eSIM’i etkinleştirin

Yukarıda belirtilen yöntemlerin ardından, artık iPhone’unuzda çift sim çift bekleme özelliğini kullanabilirsiniz. İlginç bir şekilde, eSIM özelliğini kullanarak telefonunuzda birden fazla hücresel Plan saklayabilirsiniz. Bu özellikle globetrotter için faydalıdır.

ESIM’ler arasında geçiş yapmak için tek yapmanız gereken Ayarlar-> Hücresel-> Hücresel Planlar’a dokunmak ve kullanmak istediğiniz eSIM’i seçmek. Ardından, ‘Bu Satırı Aç‘ özelliğini seçin.


Göz Atın!

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir?

Cihazınızı daha iyi tanımak ister misiniz? ESN , MEDI veya IMEI kısayollarının ne anlama geldiğini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir