AutoCad’den önce tasarım nasıl yapılırdı?

Autocad programından önce tasarımın nasıl yapıldığını sizde merek etmiyor musunuz? Ben bu konuda merak ettim ve autocad olmadan önce tasarımın nasıl yapıldığı konusunda biraz araştırma yaptım.

Görüntü 80’li yıllarda Boeing’de çekildi. Kağıt üzerinde uçak kanatlarını tasarlayan mühendisler. Üretimden önce bu kısmın tam bir taslağına ihtiyacınız var ve bu dijital çağda bilgisayarlarımız bize yardımcı oluyor.

Mühendisler ve alet üreticileri, çizim araçları ve kalemleri yardımıyla her şeyi kağıda çizerdi. Herhangi bir eski patenti belirtirseniz, çizim araçlarından yapılan eskizleri alacaksınız. Bu resimde büyük cetveli açıkça görüyorsunuz. Yani bu yöntem gerçekten sıkıcı ve zaman alıcı oldu. Her şeyi kağıt üzerine tasarlamak ve koymak zor bir işti, belki de bu yüzden CAD yazılımı yapma yani yeni bir icat ihtiyacı ortaya çıktı.

AutoCad'den önce tasarım nasıl yapılırdı
AutoCad’den önce tasarım nasıl yapılırdı

Kağıda dayalı tasarımın en büyük dezavantajı, kağıda konulduktan sonra değiştiremediğinizdir. Yani, tasarım değiştiyse, eskizleri çizmeye başla !!

Autocad ve tüm bu yazılımlar bize zaman kazandıran ve daha doğru tasarımlar sunan araçlardır. Ancak daha sonra daha iyi anlaşılması için daha sonra CAD tasarımına dönüştürülen kağıt üzerinde ilk tasarımlar hala yapılıyor !!


Göz Atın!

Nx License Error Hatası Resimli Anlatım

Nx License Error Hatası Resimli Anlatım Merhaba Arkadaşlar Nx license error hatası Konusunda Yazı yazma …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir