SolidWorks nedir – Kullanım Alanları Nelerdir ?

SolidWorks Microsoft Windows’ta çalışan, bilgisayar destekli tasarım (CAD) ve bilgisayar destekli mühendislik (CAE) bilgisayar programıdır. SolidWorks, Dassault Systèmes tarafından yayınlanmaktadır.

3D CAD tasarımcısı olarak herhangi bir zamanda hizmet etmiş olanlarımız için, SolidWorks adı iyi bilinen bir isimdir.

Daha karmaşık işlevselliğe sahip yazılım paketleri mevcut olsa da, SolidWorks sektörün favorisidir.

Neredeyse AutoCAD kadar büyük olan (öncelikle 2D çizim ve çizim), diğer 3D CAD paketlerinden daha büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir. Bunun nedeni SolidWorks sezgisel arayüzü, kullanıcı deneyimindeki mantıksal ve akıllı yenilikler ve eksiksiz fonksiyon seti iken temiz olmasıdır.

Kelimenin tam anlamıyla sporu, modayı ve otomobil endüstrisinde, aynı paketi kullanan küçük ve büyük ölçekli projeleri olan favori bir programdır. Uygulama yelpazesinin gerçekte ne olduğunu görmek için okumaya devam edin.

# SolidWorks yazılımının Endüstri Düzeyinde Kullanımı
# Moda ve Spor Endüstrisi
# Otomobil Endüstrisi
# Uzay Araştırma Endüstrisi
# Tasarım Endüstrisi
# Diğer kullanımlar

Yaşam bilimleri uzmanları da bir takım projeler için SolidWorks‘e başvurdu. SolidWorks, tıp mühendisleri bir zaman sıkıntısı ile karşı karşıya kaldıklarında cihazları geliştirmek için kullanılmıştır.

SolidWorks‘ün elektrik alanı, teknisyenin ve mühendislerin, çevre değişikliği olmadan mühendislik disiplinlerini geçmelerini sağlar.

Aldebaran Robotik hevesli bir SolidWorks müşterisidir. Howe ve Howe Technologies Inc. devlet sözleşmeleri için SolidWorks‘ü kullanıyor.

BİR Dİğer Açıklamada bulunacak olursak, SOLIDWORKS bir Simülasyon Yazılımıdır. Biz Makine Mühendisleri temelde gerçek hayattaki nesneleri uyarlamak için kullanırız. Örneğin, bir Otomobil Şirketinin üretmesi gereken bir aracı alın, önce Şasinin aracın yapısına sahip olması gerekir ve bu yapı SOLIDWORKS‘te tasarlanmıştır.

Bu, ESVC için mühendislik yarışması için tasarladığım Güneş Arabanın Şasesi.

solidworks nedir

Komple aracın eksiksiz simülasyonunu bile oluşturabiliriz.

solidworks nedir nerelerde kullanılır

SOLIDWORKS, mühendislerin her gün hakkında düşündükleri çeşitli Mekanizmaları kontrol etmek için bile kullanılabilir. Tasarımlarımın kalanını AUTOCAD & ANSYS hakkındaki yazılarımda görebilirsiniz.

PS Tasarımlarımın bunu hakkettiğini düşünüyorsanız, yorum yapmayı unutmayınız.

SolidWorks nedir - Kullanım Alanları Nelerdir ?

Solidwork Kullanım Alanları - 10

10

Puan

SolidWorks nedir - Kullanım Alanları Nelerdir ? Yazımız hakkındaki düşüncelerinizi yamayı unutmayınız.

User Rating: Be the first one !

Göz Atın!

Kesme yapmadan hızlı konumlandırma CNC kodu

Hızlı doğrusal hareket komutu gidilecek noktaya en kestirme yoldan hızlı hareketlerle yapılır. G00 komutu kesme işleminin olmadığı zamanlarda boşta geçen sürelerin azaltılması Maksadıyla kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir