ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir?

Cihazınızı daha iyi tanımak ister misiniz? ESN , MEDI veya IMEI kısayollarının ne anlama geldiğini biliyor musunuz ? Akıllı telefonunuzla ilgili bilgileri öğrenmek ister misiniz ? Yukarıdakilerden herhangi birini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Aşağıda depolanan bilgilere bir göz atın ve sevgili teknoloji cihazınızla ilgili gerçekten gelişmiş bilgilere erişmek için nasıl sorunsuz bir şekilde erişebileceğinizi öğrenin. ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir?

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir
ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir

Öyleyse, yukarıda belirtilen sayıların her birine daha yakından bir göz atalım ve her bir numaranın size hangi bilgileri sağlayabileceğini ve gerçekte kısayollarının ne anlama geldiğini bulalım. Sonra bu sayıları bulmak için tüm olası yöntemleri bulacağız. Daha sonra, IMEI Checker veya ESN / MEID / IMEI Free Checker kullanarak gerçekten çok önemli ve şaşırtıcı derecede faydalı bilgiler edinebilirsiniz .

ESN
ESN, Elektronik Seri Numarası için bir kısayoldur . Üreticilerin kablosuz telefonlar için gömdüğü 32 bitlik kimlik numarasından oluşur. Telefonun mikroçipine programlanmasına ek olarak, ESN tipik olarak cep telefonunun pilinin altındaki bir etikette bulunur.

MEID
MEID, Mobil Ekipman Tanımlayıcı içindir ve fiziksel bir CDMA mobil istasyon ekipmanı parçasını tanımlayan, dünya çapında benzersiz bir 56 bitlik numaradır.

IMEI
IMEI, Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği içindir . GSM, WCDMA ve iDEN cep telefonlarının ve ayrıca bazı uydu telefonlarının kimliğini doğrulayan 15 basamaklı benzersiz numara.

SAMSUNG CSC

Bir kez IMEI Numarası bulup IMEI.info braketine girdikten sonra, size şaşırtıcı derecede faydalı bilgiler içeren bir sürü bilgi verilecektir. Ayrıntıların miktarı belirli bir markaya göre değişir , ancak çoğunda Üretici bilgileri, Ülke Satışı, Garanti Durumu, Bölge, Ülke, Tedarikçi, Taşıyıcı Kodu, Taşıyıcı Adı, Konum Kodu, Yazılım sürümü, Yazılım İndirme, Son Yazılım Sürümü Sürümü var. (indirme seçeneği dahil).

IMEI, MEID ve aynı zamanda bir parça kek olan ESN arasında dönüşüm yapmanız gerekirse, cihazınız hakkındaki bilgileri ve satın alma, garanti vb. Bilgileri kesinlikle uzatacaksınız . durumlar. Bunu yapmak için, yalnızca MEID Converter adlı Ücretsiz Aracı açmanız ve orada sunulan adımları izlemeniz gerekir. Daha fazla ayrıntıyla tanışmak istiyorsanız,  ESN / MEID / IMEI Free Checker’a gidin .

ESN / MEID nerede bulunur?

İlk yöntem

 1. Her şeyden önce, telefonu kapatın ve bataryayı çıkarın .
 2. Pilin altında, barkod etiketinin sağ tarafında, bu sayıları bulacaksınız.

İkinci yöntem

 1. ESN ve MEID Numaraları, orijinal telefon kutusunun sonundaki barkod etiketinde de bulunabilir.

IMEI nerede bulunabilir?

Gizli kod kullanarak

 1. Her şeyden önce, telefon çeviriciyi açın .
 2. İkinci olarak, tuş takımındaki * # 06 # tuşlarına basın .
 3. İşte bu, şimdi size IMEI numaranız verilecek .

Ayarlar Menüsü ile

 1. Öncelikle, tüm Uygulamalar listesini açın .
 2. Ardından, Ayarları bulup seçin .
 3. Üçüncüsü, Telefon Hakkında simgesini bulun .
 4. Git Durum sekmesi göreceksiniz, IMEI Numarası ile simge benzersiz kod dahil.

Cihazın Üzerinde

 1. İlk başta, kapalı güç telefonunuz ve herhangi bir güç kaynağından bağlantısı kesilmiş sağlamak.
 2. Cihazınızı ters çevirin ve bataryayı çıkarın .
 3. Şimdi 15 haneli IMEI numarasını kolayca göreceksiniz .

Göz Atın!

iphone numara engelleme

İphone Numara Engelleme

Bir ipucu alamayan telefon pazarlamacılarından kurtulmak ister misiniz? Seni sürekli arayan bir numara var mı? …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir