WİNDOWS 8 ŞİFRE SIFIRLAMA NASIL YAPILIR ?

Merhaba , bu konumda sizlere Windows 8 şifre sıfırlamayı anlatacağım çünkü; unuttuğumuz zaman genellikle recovery yapıyoruz. Ancak recovery atında verilerimiz siliniyor ve yedek alamıyoruz. Tabiki şifremizi sıfırlamak için birkaç çözüm yolu var bende bu çözüm yollarını sizlerle paylaşacağım.

MİCROSOFT ÇEVRİMİÇİ ŞİFRE SIFIRLAMA

Bu çözüm yolu en basit olanıdır ancak internet ve önceden e-posta girişi yapılmış olması gerekmektedir. İlk olarak yapmanız gereken başka bir cihazdan hotmail.com’a girip şifremi unuttum demek. Bunu yaptığınızda yönergeleri izleyerek hemen şifrenizi alabilirsiniz.

Bilgisayar Yöneticinizden İsteyin

Bu yöntem sadece bir etki alanı içerisinde yeni bir kullanıcı hesabı olan kişiler için geçerlidir. Eğer şfirenizi unuttuysanız diğer yöneticiden isteyebilirsiniz.

Parola İpucu ile Sıfırlama

Bu yöntem hesabınızı açarken belirlediğiniz güvenlik sorusunu cevaplayarak yapılabilir. Yönergeleri izlerseniz sizde yapabilirsiniz.

Boot Sistemi Üzerinden Şifre Sıfırlama

Bu yöntem en zor olanıdır tecrübe gerektirebilir, ihtiyacınız olanlar Windows Change Password ve tamamen boş CD yada USB. Üstteki linkten İSO dosyasını indirin ve bir İSO yazıcı ile istediğiniz birime yazın.

A. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ESC tuşuna mavi boot menüsü gelene kadar basın gelen ekrandan CD veya USB’yi seçin,

B. Possible Windows installation founds: Select[1] yazan yerde enter tuşuna basın,

C. – More – yazan kısımda boşluk tuşuna basın,

D. Select which part of registry to load… kısmında enter tuşuna basın

E. Loaded hives What do do? [1] -> enter tuşuna basın,

F. Chntpw Edit User Info & Passwords kısmında gelen kısıma kullanıcı adınızı yazınız.

G. Loaded hives What do do? [1] -> alanında entere basın,

H. Chntpw Edit User Info & Passwords ekranında siz hangi windows kullanıcısının parolasını sıfırlamak istiyorsanız o kullanıcıya aid RID değerini yazın. Örneğin şifresini sıfırlamanız gereken ve istediğiniz kullanıcı Administrator ve RID satırında 01f4 yazıyorsa buraya Please enter user number (RID) or 0 to exist: yazan satıra 01f4 değerini yazarak girin,

I. — User Edit Menu — Select:[q] > alanında 1’e basın sonra enter diyin,

İ. Bu sefer Select: [q] > yazan alana q yazın ve kalvyeden enter tuşuna basın,

J. Loaded hives: alanıda q tuşuna basın, ve gelen yerden tekrar enter tuşuna basın,

K, *** EDIT COMPLETE *** yazdığında işlem başarılı demektir, New run? alanında entere basıp n tuşuna basın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda şifreniz sıfırlanmış olarak gelecektir, sizin yeniden bilgisayarınızı açtığınızda parola disketi oluşturarak USB’nize atarsanız bidaha unuttuğunuzda aynı sorunu yaşamazsınız.

Eğer hala anlamadıysanız Technopat’ın hazırladığı bu detaylı videoyu Üst taraftan izleyebilirsiniz, yardım almak için aşağıdaki yorum alanına yazmanız yeterlidir. Elimden geldiği kadar yardım ederim, bir hatırlatmada yapmak istiyorum internette dolaşan bazı şifre sıfırlama  programları bilgisayarınıza virüs bulaştırabilir lütfen bizim onayladığımız programları kullanınız.

 

 


Göz Atın!

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir?

Cihazınızı daha iyi tanımak ister misiniz? ESN , MEDI veya IMEI kısayollarının ne anlama geldiğini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir