How to make fewer HTTP requests Çözümü

How to make fewer HTTP requests Çözümü

Hepimizin bir site yapma ve hatta en iyisini yapma çabamız var. Bunun için çaba gösteriyorken bize yardımcı olan web siteleri ile sitemizin performans grafiğini ve analizini yapıyoruz. Pagespeed ve GTmatrix gibi siteler bunlara örnek birer web siteleridir. How to make fewer HTTP requests hatasını GTmatrix web sitesi üzerinden sitenizin performansını incelemeye aldığınızda karşılaşmış olsanız gerek. Çünkü en sağlıklı ve en düzgün web sitesi performansı veya wordpress optimizasyonu konusunda bize rehber niteliğindedir

Wp optimizasyonu yapan kişiler genelde wp cache veya diğer eklentiler ile sorunları gidermeye çalılıyorlar. Teknik bilgisi olan ve gerçwktwn sorunun ne olduğunu anlayıp müdahale eden çok az kişi var. O kişilerde tabiki hakkı neyse onu almak istiyor ve fiyatları yükseliyor.

Peki bizim web sitemizin Daha az HTTP isteğinde bulunması ve site performansı için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Hatadan nasıl kurtuluruz. GTmatrix puan yükseltmek nasıl olur. Web sitesi optimize yapmak nasıldır…

Bir ziyaretçi web sayfalarından birini tarayıcılarına her yüklediğinde, örneğin CSS dosyaları, Javascriptler, tasarım görüntüleri vb. Gibi ek destekleyici web dosyaları da yüklenir. Böyle bir dosya istendiğinde, tarayıcı işlemeye başlar. Bu isteklere HTTP istekleri diyoruz.

Popüler tarayıcıların çoğunun etki alanı başına yaklaşık 6 paralel bağlantıya izin verdiğini bilmek, web sitenizi yüklemek için 6 veya daha fazla destekleyici dosya bulunduğunda, web sitenizi biraz yavaşlattığını anlarsınız. Bunun nedeni, tarayıcının işlenmemiş dosyaların önceki dosyaları yüklemekle bitinceye kadar yüklenmesini beklemesi, bir yükleme gecikmesi yaratmasıdır.

CSS komut dosyalarınızı birleştirin ve satır içi ekleyin

Çoğu web sitesi şablonu, şablonu desteklemek için birden fazla CSS dosyası (genellikle üst bilgi ve alt bilgi) gerektirir. HTTP isteklerinin miktarını en aza indirmek için bu dosyaları tek bir büyük dosyayla birleştirmelisiniz. Tüm dosyaları açmak ve içeriklerini tek bir dosyaya kopyalayıp yapıştırmak kadar basittir. CSS komut dosyalarının içindeki dosya yollarının doğru olduğundan emin olun.

Css dosyalarınızı sıkıştırmak ve birleltirmek için buraya tıklayınız buraya tıklayınız.

Tüm Javascriptleri birleştir

Javascriptlerinizi satır içi yapamadığınızda ve web sitenizin yüklenmesi için birden fazla Javascript dosyası gerektiğinde, tüm Javascriptleri tek bir büyük .js dosyasına kopyalayıp yapıştırmanız ve bu büyük Javascript dosyasını HTML başlığından çağırmanız gerekir. HTTP isteklerini azaltmak için, web sayfalarınızdan yüklenen Javascriptlerin miktarını en aza indirmek genellikle akıllıca bir fikirdir. Bir web sayfası ne kadar çok Javascripti yüklerse, yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı genellikle o kadar yavaş olur. Yalnızca web sayfalarınızın gerçekten ihtiyaç duyduğu komut dosyalarını yükleyin

Javascript dosyalarını sitenizden kaldırmanın en iyi yolu

1. Web sayfanızın kaynak kodunu açın ve önce yedek kopyasını alın.
2. Bunu yaptıktan sonra, web sayfanızın yüklediği tüm Javascript dosyalarını bulmak için kaynak kodda bir .js araması yapın (Javascript dosyalarının çoğu üstbilgiden veya altbilgiden yüklenir).
3. Tüm Javascript dosyalarını bulduktan sonra hepsini bir kerede çıkarmayı deneyin ve hala istediğiniz şekilde çalışıp çalışmadığını web sayfanızı kontrol edin.
4. Olmadığında, yedek kopyanızdaki kodu kullanın ve sayfanızda hangi etkiye sahip olduğunu görmek için her Javascript’i tek tek kaldırmayı deneyin.
5. Olumsuz bir etkiye sahip olduğunda betiği kaldırmayın, web sayfanız onsuz iyi yüklendiğinde Javascript dosyasını dışarıda bırakabilirsiniz.


Göz Atın!

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir?

Cihazınızı daha iyi tanımak ister misiniz? ESN , MEDI veya IMEI kısayollarının ne anlama geldiğini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir