Manolya

Saç Nezlesi Nedir?

Saç Nezlesinin Belirtileri Nelerdir?

Eğer saçımızı iyi kurutmaz ve uzun süre sıkıca bağlayıp, diplerinin nemli kalmasına izin verirsek, Saç Nezlesi Nedir sorunu ile karşılaşabiliriz. Bu problem, daha çok kadınlarda görülür ve tedavi edilmediği zaman saç dökülmelerine neden olur. Kadınlarda görülmesinin sebebi genel olarak uzun ve gür saçların bu probleme yatkın olmasıdır. Çünkü bu tip …

Devamını Oku »

Derideki Çatlaklar Neden Oluşur?

Derideki Çatlaklar Neden Oluşur?

Bir kadın için en büyük korkulardan birisi, cildinde oluşacak çatlaklardır. Bunlar özellikle bel, karın, göğüs ve basende görülmektedir. En büyük nedeni ise hızlı alınan ve verilen kilolardır. Eğer kuru bir cildiniz de varsa bu çatlakların oluşması kaçınılmazdır. Aynı zamanda hamile kadınlarda sıklıkla görülen problemlerden birisidir. Şimdi bu konuda bilinmesi gerekenlere bakalım:

Devamını Oku »

Bıttım Sabunu Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Bıttım Sabunu Nedir?

Doğal ürünler kategorisinde yan etkisi bulunmayan ve birçok cilt hastalığına iyi gelen sabunlardan birisi de bıttımdır. Anavatanı Mardin Botan bölgesi olan bıttım sabunu, Siirt iliyle özdeşleşmiştir. Deri dökülmelerini önleyen bıttım sabunu, antiseptiktir ve bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Tamamen elle yapılan ve kimyasal kullanılmayan sabun, hiçbir yan etkisi olmamasıyla da dikkat …

Devamını Oku »

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Hangi Bölgelere Uygulanır? Zararları Nelerdir?

Kadınlar için en zor bakım, tüylerden kurtulmaktır. Bu amaçla acılı ağdalar, tüyleri kalınlaştıran ve batıklara neden olan jilet, krem uygulamaları gibi birçok yöntem kullanılır. Ama bu yöntemler, tüylerden kurtulmanızı değil, bir süre ortadan kaldırmanıza neden olur. Tamamen kurtulmak ise tüm kadınların hayaliydi ki lazer epilasyon ile bu gerçekleşmiş oldu. Şimdi bu uygulama hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara göz atalım:

Devamını Oku »

Kış Aylarında Cildimizin Kurumasını Nasıl Engelleriz?

Cilt yapısı, bulunduğu ortama ve hava koşullarına göre çeşitli tepkiler vermektedir. Sıcak, gözeneklerin genişlemesine ve yağlanmaya neden olurken; soğuk cildin kurumasına ve sıkılaşmasına neden olur. İşte bu kuruluk, cildinizin kötü görünmesine ve pul pul dökülmesine neden olabilir. Dolayısıyla istemediğimiz bir durumdur.

Devamını Oku »