SolidWorks’ün amacı nedir ?

SolidWorks’ün amacı nedir ?

Başka bir programda olduğu gibi, SolidWorks arayüzünü gözden geçirmek için kendinize zaman ayırmanız gerekir . Bu, size belirli araçların nerede bulunduğunu ve komutları nasıl aktive edebileceğinizi bulma şansı verecektir. SolidWorks ile kendinizi çok derinlere atabilirsiniz, ancak kanaat getirmek için vaktiniz yoksa, her şeyi gözden geçirmeniz için yalnızca 10 ila 15 dakika incelemenizi öneririz.

Solidworks Programını Seçmek İçin 13 Neden ?

Bir Öğrenci için Ne amaç Taşımalı dersek :

# Solidworks Eşzamanlı mühendislik (CE) – Mühendislik ve üretim süreci, paylaşılan Solidworks verilerinden aynı anda sağlanır.

# Solidworks  Daha yüksek kalite – Ürün geliştirme sırasında daha fazla tasarım yinelemesini keşfetme yeteneğinden kaynaklanan artan verimlilik nedeniyle.

# Solidworks  Düşük birim maliyet – Düşük geliştirme ve prototip giderleri nedeniyle.

# Solidworks Hızlı prototipleme (RP) – Solidworks modelleri Stereolitografi ve diğer RP teknolojilerinden prototip üretmek için kullanılabilir.

# Solidworks  Personel gelişimi – Solidworks teknolojisi, çalışanlar için zorlu bir ortam sağlar.

# Solidworks  Personel gelişimi – Çalışanların kariyerlerini geliştirmek için Solidworks’ün yönetimi ve denetimi ile ilgili çeşitli pozisyonlar mevcuttur.

# Solidworks  Verimsizliklerin belirlenmesi ve ortadan kaldırılması – Solidworks, mevcut iş akışlarında ve / veya uygulamalarında içsel yetersizliklerin giderilmesi için fırsatlar geliştirir.

# Solidworks Artan iş yükü kapasitesi – Solidworks‘ün verimli kullanımı mevcut personel seviyelerini korurken daha fazla iş üretilmesine izin verir.

# Solidworks Üretim işlemlerinin daha fazla geri bildirimi ve kontrolü – Solidworks, NC takım yollarının çok az insan müdahalesiyle otomatik olarak oluşturulmasını, güncellenmesini ve doğrulanmasını sağlar.

# Solidworks Gelişmiş genel iletişim – Solidworks, geleneksel kağıt tabanlı tasarım ve üretim sisteminden elektronik kağıtsız bir sisteme geçişi mümkün kılar. Yabi ERP sistemlerine entegre çalışmaktadır.

# Solidworks MRP verilerinin artan doğruluğu – Solidworks veri dosyaları MRP yazılımı ile kolayca bağlanabilir ve yönetilebilir.

# Solidworks Artan tasarım esnekliği – Solidworks, tasarımları değiştirmek için daha sağlam bir araç ve yöntem seti sunar.

# Solidworks Artan tasarım veri bütünlüğü – Tüm aşağı akış süreçlerini destekleyen tek bir Solidworks modeliyle değişiklikler hızlı ve doğru bir şekilde yansıtılır.


Göz Atın!

Kesme yapmadan hızlı konumlandırma CNC kodu

Hızlı doğrusal hareket komutu gidilecek noktaya en kestirme yoldan hızlı hareketlerle yapılır. G00 komutu kesme işleminin olmadığı zamanlarda boşta geçen sürelerin azaltılması Maksadıyla kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir