Anasayfa / Donanım / Teknoloji / Sanal Ofis Nedir, Ne İşe Yarar? Avantajları

Sanal Ofis Nedir, Ne İşe Yarar? Avantajları

Sanal Ofis Nedir

Sanal Ofis Nedir? Sanal ofis somut bir ofis bünyesine ihtiyaç duymadan faaliyet göstermeye imkan sağlayan bir iş çözümüdür. Son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Şirketlerin maliyet tablolarını oldukça ekonomik hale getiren ofisler, sekreterlik, açık adres ve iletişim hizmeti gibi birçok hizmetler sunmaktadır. Girişimler için büyük bir avantaj haline gelmekte ve gün geçtikçe ülkemizde popüler hale gelmektedir. Günümüzde kendini işi yapmak isteyen binlerce girişimci bulunsa da, maliyetlerin yüksek olması girişimcilerin elini kolunu bağlamaktadır. Sanal ofisler bu konuda devreye girmekte ve çok uygun maliyetler ile şirket kurulumunu sağlamaktadır.

Sanal Ofis Hizmetleri Nelerdir?

Bu hizmetler, açık adres belirleme, iletişim ve sekreterlik gibi konularda müşterilerine yardım sağlamaktadır. Alınabilecek hizmetler, girişimcilerin bütçesine göre belirlenmektedir. Başlangıç paketlerinden, üst düzey hizmet paketlerine kadar onlarca seçenek yer aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca sanal ofis hizmeti sunan şirketlerin kendine özgü cazip seçenekleri de bulunmaktadır. Uygun maliyetlerde ofis kiralama, ortak çalışma alanlarını belirli süreler içerisinde kullanabilme, yiyecek ve içecek ikramı gibi sayısız imkan, sanal ofis şirketleri bünyesinde yer vermektedir.

Sanal Ofis Avantajları Nelerdir?

Bu yönteminin en büyük avantajı, somut bir ofisin maliyetlerinden çok daha düşük maliyetlere, resmi olarak faaliyet gösterebilme imkanıdır. Kira, altyapı giderleri, sekreterlik hizmetleri, eleman maaşı, toplantı salon maliyetleri vb. birçok masraf, sanal ofisi kullandığınızda oldukça ekonomik hale gelmektedir. Yeni iş kurmak isteyenler ve düşük sayıda çalışana sahip olan şirketler için iyi bir başlangıç yöntemi olacağı muhtemel.

Bunun yanı sıra şirketin daha etkileyici ve profesyonel bir görüntü çizmesi adına sanal ofisler önemli hizmetler sunar. Herhangi bir mekana bağlı kalmaksızın ekonomik maliyetler ile çalışmalar yapmak, sanal ofis yöntemi ile mümkün olmaktadır.

Sanal Ofis Nedir Yasal Mı?

Ülkemizde ki kanunlar ve yasalar dahilinde herhangi bir problem içermemektedir. Tamamen legal ve çözüm odaklı bir girişim yöntemidir. Yasalar gereğince kurulan şirketlerde adres göstermek zorunludur. Sanal ofis tarafından, yapılan anlaşmalar sonucunda, girişimciye şirket adresi sunulur ve bu adres tebligat olarak gösterilmelidir. Şahıs, Anonim ve Limited olmak üzere her şekilde sanal ofisler, yasal adres olarak belirtilmektedir. Ülkemizde sanal ofislerin sayısı her geçen gün gittikçe artmaktadır. Resmi adreslere sahip olan bu sanal ofisler, bulunduğumuz zaman zarfında herhangi bir illegal husus bulundurmuyor.

www.aykutsaritas.com .com Aktif Link: Sanal Ofis Nedir?


Göz Atın!

Bilişim Suçları Nedir? Siber Suçlar ve Yasal Önlemler

Bir veya daha fazla bilgisayar ya da bilgisayar ağının her hangi bir şekilde kullanıldığı suça bilişim suçu denmektedir. Bilişim suçları, kullanılan donanım ve yazılımın suç teşkil etmesi yanında, hedef de olabilir. Bilişim suçları daha genel ve ana bir kavramdır. Bilgisayar, akıllı telefon, tablet vb araçlarda kullanılan her türlü fiziki donanım ve yazılımın araç olarak kullanıldığı suçlardır. Bilişim suçları kapsamında yer alan siber suçlar da bunlardan biridir.  Topluluk ya da kişilere yönelik, onur kırıcı, fiziksel veya zihinsel olarak doğrudan veya dolaylı olarak zarar verme suçu kastı ile İnternet aracılığıyla zarar verici saldırıların yapılmasına siber suç denmektedir.  Siber suçlar sohbet odaları, epostalar, ilan sayfaları ve gruplar ve cep telefonu akıllı telefon, tablet vs kanalıyla işlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir