Anasayfa / netbilgi / Dekorasyon

Dekorasyon

Ayna Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Tarihçesi ve Ev Dekorasyonundaki Yeri Nedir?

Evimizin en önemli aksesuarı olan ayna, kullanım itibarıyla en işlevsel ürünlerden birisidir. Bir dekorasyon aracı olabildiği gibi, araba kullanırken sağımızı solumuzu görmemize de yaramaktadır. Tarihi olarak da çok eski zamanlardan beri hayatımızda olan bu araca gün içinde kaç kere bakarız hiç düşünmeyiz bile. Peki, nasıl üretildiğini ve çeşitlerini biliyor musunuz? Şimdi aynaları daha yakından tanıyalım:

Devamını Oku »

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir? Dizaynı, Mobilyası, Renkleri, Duvarları, Perdesi ve Halısı Nasıl Olmalı?

Eğer yeni ebeveyn oluyorsanız bebeğinizin odasına fazlasıyla özen gösterirsiniz. Duvarından halısına kadar tüm dekorasyonuna dikkat edersiniz. Hamilelik sürecince ona en güzel odayı hazırlamak için uğraşır durursunuz. Ama bunu yaparken bilmeniz gereken önemli şey, sağlıklı bir dekorasyondur. Bebeğin sağlığı için zarar olabilecek herhangi bir mobilya, kumaş veya boya kullanmamalısınız. Şimdi bunların detaylarına göz atalım:

Devamını Oku »

Raspa Nedir ?

Merhaba arkadaşlar teviye işleriyle uğraşan arkadaşlarımızın bilmesi gereken raspa nedir ne amaçla kullanılır bunu anlatacağım kısaca sizlere.   Raspa tesviyede veya cnc operatörlerinin yaptıkları parçanın çapaklsrını almak ve pah kırmak için kullandıkları aletin adıdır. Genelde tesviyelerde kullanılır ama başka işlerde de kullanıldığı görülmektedir. Örnrğin ; Çatı izolasyon işlerinde mebran kağıtlarının …

Devamını Oku »