Anasayfa / Yazılım / Android / Mate 20 Lite Gizli Özellikleri Nelerdir ?

Mate 20 Lite Gizli Özellikleri Nelerdir ?

MErhaba Arkadaşlar Yeni almış olduğum Mate 20 Lite 64 GB Cep telefonunun gizli özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Aslında Gizli olan bir şey yok. Ancak Çoğu kişi ayarlar kısmına girip araştırma yapmıyor. Telefonu aldığı gibi kullanmaya devam ediyor.

almış olduğum Mate 20 Lite cep telefonu Huawei EUMI arayüzünü kullanmaktadır. Tamamen özelleştirilmiş bir arayüz ve kullanıcılara çok sayıda özellik sunuyor. Son derece pratik olan bu özellikler ile Huawei markalı telefonlarını çok daha verimli bir şekilde Kullanmamızı sağlıyor.

  1. EMUI arayüzü, parmak hareketleri ile çok sayıda pratik kullanım imkanı sunuyor. Bunların başında gelen özelliklerden biri iki parmak tıklaması ile video kaydı yapabilme özelliği. İki parmağınızın eklemi ile ekrana iki kere dokunduğunuzda ekranda video kaydı yapabilirsiniz.
  2. MAte 20 lite EMUI arayüzünde Bir diğer özellik ise ekran görüntüsü yeteneği. Parmak ekleminizle bir kere dokunduktan sonra parmağınızı kaldırmadan işaretlediğiniz alanın ekran görüntüsünü anında alabilirsiniz.
  3. Ekranı ikiye bölmek için ise yine benzer bir hareket sizleri bekliyor. Mate 20 Lite EMUI arayüzünde Parmak eklemi ile dokunup yatay bir çizgi çizdiğiniz anda ekranı ikiye bölmüş olacaksınız.
  4. Başka arayüzlerden de gördüğümüz ekranda harf çizip uygulama açma özelliği ise Mate 20 Lite EMUI arayüzünde çok daha geniş kapsamlı. Bu tip hareketlere istediğiniz uygulamaları tanımlayarak çizdiğiniz harfe tanımladığınız uygulamayı çalıştırabilirsiniz.
  5. Mate 20 Lite Özelliklerinden birisi is, Gelen aramaların, alarmların ve zamanlayıcıların seslerini kapatması ve titreşimi durdurmasıdır.
  6. EMUI arayüzünde Cihazı elinize alarak kaldırmanız durumda , gelen aramaların, alarmların ve zamanlayıcıların zil sesini azaltmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda ekran kapalıyken uyandırmak için telefonu kaldırmanız yeterli.
  7. Bir arama geldiğinde telefona bakıp dokunarak yanıtlamak yerine, kulağınıza götürerek yanıtlayabilirsiniz. Aynı şekilde, arama veya kişi detayları ekranındayken cihazı kulağınıza götürerek ekrandaki numarayı arayabilirsiniz. Bluetooth kulaklık kullanarakarama yaparken kulaklık moduna geçmek için telefonu kaldırmanız yeterli olacaktır.
  8. Huawei MATE 20 LİTE EMUI arayüzünde Ekran görüntüsünü Almak Çok kolay bir hal alıyor. Öyleki ekran görüntüsü almak için üç parmağınızla ekranda aşağı doğru kaydırın.
  9. Ekran Görüntüsünü aldık evet ama kayan bir ekran görüntüsü yani ekrana sığmayan ama aşağı doğru tüm detayları almak istediğiniz görüntüler için tek yapmanız gereken şey, Ekrana Parmak eklemi ile dokunup S Çizmek Yeterli oluyor. Huawei MATE 20 LİTE EMUI arayüzünde bu kadar çok şeyi yapmak mümkün oluyor.

Göz Atın!

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir?

Cihazınızı daha iyi tanımak ister misiniz? ESN , MEDI veya IMEI kısayollarının ne anlama geldiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir