Ev / OTOMOBİL / Kumandalı Egzoz Muayeneden Geçiyor mu?

Kumandalı Egzoz Muayeneden Geçiyor mu?

Araç sahiplerinin en çok tercih ettiği aksesuarlar arasında kumandalı egzoz ilk sıralarda gelmektedir. Türkiyede modifiye tutkunlarının giderek arttığını düşündüğümüzde Kumandalı egzoz muayeneden geçiyor mu? Sorusunun merak edilen detaylarını sizlere anlatmak istedij.

Egzoz ne işe yarar?

İçten yanmalı motorlarda yanan gazın dışarıya çıkmasına yarayan parça olarak tabir edilebilir. Bu yüzden son derece önemli olan bu parçanın biraz daha abartılı bir şekilde kullanılması ülkemizde en yaygın olan durumlar arasında yer almaktadır. Egzoz içerisinde yer alan susturucuların araçtan çıkan gazın atılmasında gürültü oranını en aza indirmesine yaradığını belirtebiliriz. Ancak bazı araç tutkunlarının bu konuda susturucuları sökerek yüksek sesle egzoz kullanması sık sık karşı karşıya kaldığımız durumlar arasında yer almaktadır.

Kumandalı egzoz sistemi

kumandalı egzoz muayeneden geçer mi
kumandalı egzoz muayeneden geçer mi

Ülkemizde oldukça yaygın olan bu sistem aslında birçok araç sahibi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle kumandalı olması istenildiği gibi kullanılmasına neden olduğundan dolayı daha da çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Ancak son zamanlarda trafikte araçlar ilgili olan yeni yaptırımlardan sonra kumandalı olarak sunulan egzozların yasak olduğunu ve hatta ciddi bir şekilde cezai yaptırımların olduğunu belirtmek istiyoruz.

Kumandalı egzozun cezası nedir?

Aracınıza takmış olduğunuz bu sistemin trafik denetlemeleri sırasında tespit edilmesi durumunda, aracınızın trafikten men edileceğini belirtmek istiyoruz. Trafikten men edilecek olan bu cezanın, araç muayene sırasında da ağır kusurlu sayılacak olmasından dolayı muayenden geçmeyeceğini belirtmek istiyoruz.


Ayrıca Kontrol Et

Fren Müşürü Arızası

Fren Müşürü Arızası

Ustaların en çok kullandığı isim olan fren müşürü, halk arasında firen lambası müşürü veya fren sensörü olarak adlandırılır. Fren müşürü, aracın frenine bastığınız zaman durmanın gerçekleşmesi için elektrik aksamından sinyal göndermesi görevini yapar. Gönderilen sinyal de aracın durması için son derece önemli bir rol üstlenmektedir. Fren müşürü arızası durumunda otomotik vitesli araçlar çalışmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir