Ev / OTOMOBİL / Fren Pedalı Neden Sertleşir?

Fren Pedalı Neden Sertleşir?

Otomobillerin durmasını sağlayan fren tertibatının en önemli parçalar arasında yer alan fren balataları zamanla aşınmaktadır. Fren balatalarının zaman içerisinde aşınması ile birlikte bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle  orijinal olmayan fren balataları en belirgin sebeptir. Taklit veya çakma tabir edilen balataların kullanılması, olması gereken süreden daha kısa süre içerisinde bitmesine ve fren pedalının sertleşmesine neden olmaktadır. Bu yüzden bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kalmamak adına orijinal balatalar ile fren balatalarını değiştirmek yerinde olacaktır. Fren pedalı neden sertleşir?

Fren pedalının sertleşmesine neden olan diğer unsurlar

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kullanılan malzemenin orijinal olmamasının dışında fren pedalının sertleşmesine neden olan diğer bir unsur da araçta bulunan diğer parçalardan kaynaklı olanlardır. Özellikle de fren pedalına basıldığı zamanlarda kuvvetin artmasını sağlayan bir parça olan Vestenauz parçasının bozulmasından kaynaklı olduğunu belirtebiliriz. Bu parçanın üzerinde yer alan pedalın sertleşmesine engel olan parçanın borudan kaynaklı olabileceğini de unutmamak gerekmektedir. Bu belirttiğimiz parçanın benzinli araçlarda geçerli olduğunu, dizel araçlarda ise vestenauz parçasının fren vakumu ile birlikte hareket ettiğini ve bu vakumun bozulması durumunda da sorun olabileceğini açıklamak istiyoruz.

Borunun üzerinde bulunan kaçaklarda fren balatalarının sağlam olmasına rağmen pedalın sertleşmesine neden olacağından dolayı bu pedal sertleşmesinde durumunda sadece balataların kontrol edilmemesi gerektiğini de belirtmek istiyoruz. Fren pedalının sertleşmesi

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fren balataları ile ilgili olarak aklınıza takılan diğer sorunlar için bizlerle iletişime geçerek bu konuda yardım almak için yorum kısmından bizlere sorunları bildirmeniz sizlere yardımcı olmamızı sağlayacaktır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Ayrıca Kontrol Et

Motor Sıcakken Araç Neden Zor Çalışır?

Araçların çalışması için gerekli olan parçaların başında yer alan motorda, zaman içerisinde meydana gelen sorunlar sürücülerin ciddi sıkıntı çekmesine neden olmaktadır. Motorlarla ilgili en çok merak edilen konulardan biri de motorun sıcakken araçların zor çalışmasıdır. Bilgitor otomobil editörümüz, Motor sıcakken araç neden zor çalışır? Sorusunun yanıtını sizler için araştırdı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir