Apple iPhone’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran görüntüsü, cihazınızın ekranında geçmişte gösterilen galeri bilgilerinde saklamak için harika bir yöntem. Önemli veya sadece komik bir şey ekranınızda görünüyorsa, galeride tutmanın tek yolu bir ekran kapmaktır. Tuş kombinasyonunun size ekran yakalama imkanı sağladığını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki talimatları izleyin ve kolayca ekran görüntüsü alın. Apple iPhone’da ekran görüntüsü nasıl alınır? 

iPhone X İpuçları ve Püf Noktaları

Bir Apple cihazında ekranı yakalama işlemi gerçekleştirmek için çok kolay ve hızlı. Yalnızca bir tuş kombinasyonu, galerinize bir ekran görüntüsü kaydetmenize olanak sağlar.

Bu sorunsuz işlemden sonra, çektiğiniz ekranı düzenleyebilir, paylaşabilir ve silebileceksiniz.

Apple iPhone’da nasıl ekran yakalayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, sahibi olduğumuz iPhone modelinde Screenshot işlemini gösterdiğimiz öğreticiyi bulmak için Videolara da göz atalım.

İPhone 6, 7 ve 8 Ekran Görüntüsü Alma

Bir iPhone 6’da ekran görüntüsü alma işlemi çok hızlı ve kolaydır, tuşların kombinasyonu ekranı sorunsuz kapmak için yeterlidir. Ekran görüntüsünün alındığını görene kadar Home + Lock düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun . Yani Ana Düğme + Kilit Tuşuna birkaç saniye basılı tutun. Apple iPhone’da ekran görüntüsü nasıl alınır

İPhone X’te ekran görüntülerini nasıl çekersiniz?

Sesi Aç + Kilitle düğmesi , iPhone X‘te ve en yeni sürümde bir ekran kapmanıza izin veren kombinasyondur . İPhone X‘te kolayca bir ekran kapmayı öğrenmek için aşağıdaki öğreticiyi izleyelim .

Apple iPhone'da ekran görüntüsü nasıl alınır

Gördüğünüz gibi ekran görüntüsü alma işlemi çok hızlı ve kolaydır. Artık, bu tuş kombinasyonunu her zaman, iPhone cihazınızın ekranında beliren önemli bilgileri kaydetmeniz gerektiğinde kullanabilirsiniz .

İphone 11 Cihazında ekran görüntüsü alma işlemini aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Göz Atın!

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir?

Cihazınızı daha iyi tanımak ister misiniz? ESN , MEDI veya IMEI kısayollarının ne anlama geldiğini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir