Anasayfa / Yazılım / Android / Always On Display Özelliği Artık Tüm Android Cihazlarda

Always On Display Özelliği Artık Tüm Android Cihazlarda

Samsung Galaxy S7’nin ve LG G5’in duyurulmasından önce, ekranın sürekli olarak açık kalmasını sağlayacak Always Mode Display özelliği ile ilgili sızdırılan birçok haberi sizlere aktarmıştık. LG, G5’in tanıtılmasından önce Always Mode Display özelliğinin üzerinde oldukça fazla durmuş, hiçte tahmin edildiği gibi bataryanın ömrünü azaltmayacağını belirtmişti. Şimdi bu kullanışlı özellik, geliştirilen uygulama ile tüm Android cihazlarda kullanılabilir olacak.

Şimdi de bu özelliğin ne olduğundan kısaca bir bahsedelim. Az önce de belirttiğimiz gibi ilk olarak Galaxy S7 ve LG G5 ile birlikte varyasayılan özellik şeklinde gelen Always On Display, kapalı ekran üzerinden saat ve diğer bildirimlerin görülmesini sağlıyor. Mümkün olduğunca kısık bir ışıkla çalışan bu uygulama, bataryanızın ömrüne abartılacak kadar etki yapmayacak. (atıyorum bataryanızın ömrü normalde 15 saatse bu uygulama taş çatlasın 13 saate indirir)

Uygulamayı inidirdikten sonra ‘Enable’ moduna getirdikten sonra General Setting kısmından parlaklık ayarını kendiniz de belirleyebilirsiniz.

 

  Always On Display

Dünyanın En Hızlı Bilgisayarını İki Dakikada Anlattık! İzlemek için buraya tıklayın!


Göz Atın!

Samsung Galaxy Note 9 İpuçları, Püf noktaları ve Gizli Özellikleri

Samsung Galaxy Note 9 İpuçları, Püf noktaları ve Gizli Özellikleri Yıllık lansman geleneğine devam eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir