Wifi’ye Kimler Bağlı ?

İyi günler arkadaşlar . Fing isimli bir uygulamayı anlatacağım, kablosuz internet ağınıza bağlanan kullanıcıları, sayısını ve ne yöntem kullandıklarını kontrol edebileceksiniz.
Her ne kadar olursa olsun kablosuz ağınızı zor şifreyle koruma altına almış olsanız da, hiçbir zor şifre kırılamaz değildir. Bunların dışında kablosuz ağınızı kullanmaya zamanında izin verdiğiniz bazı kişiler, ağ kaynaklarınızı “aşırıca” ve “hunharca” kullanabilir. Bunun gibi can sıkıcı komşu durumlarını kontrol altına kolayca alabileceğiniz Fing adlı bir basit uygulamayı sizlere tanıtmak istedim.

Kısaca bir mobil android uygulaması olan Fing, kolayca tek bir tıkla mobil (android) cihazlarınız üzerinden ağın ve tüm sistemin tüm istatistiklerini, ağa bağlı kullanıcıların bilgilerini, bağlanan cihazın tüm detaylarına kadar görmenizi tamamen sağlıyor. Bu şekilde kendinizin internet ağınızı kullanmasını istemediğiniz hunharca olan kullanıcıları, IP ve MAC adreslerinden kolayca belirleyerek bir daha bağlanmamalarını engellemek üzerine banlayabilirsiniz.

Uygulamanın Android versiyonuna Fing İndir adresinden bakabilirsiniz.


Göz Atın!

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir

ESN, MEID ve IMEI nasıl kontrol edilir?

Cihazınızı daha iyi tanımak ister misiniz? ESN , MEDI veya IMEI kısayollarının ne anlama geldiğini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir