Samsung Galaxy Fold vs Huawei Mate X Karşılaştırması

Samsung Galaxy Fold vs Huawei Mate X Karşılaştırmasını sizler için karşılaştırdık..

Samsung Galaxy Fold’un, Sağlamlık Testi Sonuçları Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ön inceleme! Samsung Galaxy Fold Ön İnceleme – MWC 2019’da Sizin İçin İnceledik.

Galaxy Fold özellikleri ve türkiye en uygun satış fiyatı nedir sorusuna sizler için yabıt aradık.İşte en indirimli ve ucuz uygun galaxy fold fiyatları videosu…Bu inceleme videosunu muhakkak izleyin.

Bu yüzden fiyatı görmezden gelir ve varsayımımı yapardım.

Benim seçimim Mate X olurdu.

  1. Katlanır tasarım: Açıkçası tamamen farklılar. Katlama bir kitap gibidir ve Mate X’in tersi bir şekilde. Tasarımın Fold için tam bir başarısızlık olduğuna inanıyorum, çünkü ekranı ve kamerayı mümkün olduğunca kaldıramadı. Bu yüzden Fold’un farklı senaryoları karşılamak için iki ekranı ve 5 kamerası var. Farklı bir tasarımla, Samsung biraz malzeme tasarrufu sağlayabilir ve fiyatı da biraz daha düşük olabilir. Ayrıca, çoklu ekranlar, kullanıcı deneyimi tasarımı ve yazılım optimizasyonu için daha fazla gereksinim doğurdu. Gereksinimler daha karmaşık, satıcıların hata yapma olasılıkları artar.
  2. Ekran: Mate X, hem katlanmış hem de açılmış, biraz daha büyüktür. İnsanlar katlanmış bir telefon arıyorsanız, muhtemelen küçük ekran aşığı olamazlar. Ancak Samsung’un daha önce en iyi AMOLED ekranları ürettiği biliniyor, belki Fold’un ekranı daha iyi kalitede olabilir. Huawei, Mate X için ekran tedarikçisini açıklamadı. Bu raunt, belki de eşit.
  3. Bağlanabilirlik: Mate X bu turu tamamen kazandı, 5G dahil neredeyse tüm ağlarla, hatta farklı aşamalarda çalışabilir. Bu, en azından son yıllarda, ağ ilerledikçe başka bir cep telefonuna geçmek zorunda kalmamam anlamına geliyor. 5G istiyorsanız, üzgünüm Fold.
  4. Pil: Mate X biraz daha büyük, ancak çok daha hızlı şarj oluyor (% 80 için 30 dak.) Bu benim için çok çok önemli. Duş alırken telefonu şarj edebilirim ve bir günlük kullanım için zaten yeterli olabilir. Kimse beni telefonumdan uzak tutamaz!
  5. Kamera: Fold’un daha fazla kamerası olmasına rağmen, her zaman birlikte çalışmaz. Ve önceki Huawei cep telefonlarının performansına bağlı olarak, Leica lens ve Huawei’nin görüntü algoritmaları da beklemeye değer.
  6. Chips ve Bellek: Fold, Snapdragon 855 ve 12G bellek ile donatılmıştır, Mate X ise Kirin 980 ve 8G ile donatılmıştır. Ana bant çipi için X50, Balong 5000 ile karşılaştırılabilir değildir, ancak daha önce bağlantı kısmında belirtilmiştir. Depolama, aynı 512G. Bu bölüm her ikisi de önemli performans sağlayabilir, ancak Fold daha iyi görünüyor.

Göz Atın!

TÜBİTAK Nedir? Ne İşe Yarar? Görevleri ve Çalışma Alanları Nelerdir?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı bir kuruluş olarak çalışan TÜBİTAK, ülkemizde bilim ve teknoloji destekleme, teşvik etme amacıyla kurulmuştur. Çeşitli yayın organları bulunan kurum, kurulduğu ilk günden bu yana bilime ve teknolojiye olan ilgiyi artırmayı hedefleyen işler yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir